The Water That Gives Back
 
Jakie techniki protetyczne są z reguły wykorzystywane
posted by Rough
08.10.2017    17:22:31

 

 

Uzupełnienia protetyczne

 

 

Brak poszczególnych zębów, lub kompletne bezzębie nie musi być źródłem kompleksów. Dzięki rozwojowi najnowszej techniki w sferze stomatologii braki stomatologiczne mamy możliwość wypełnić za sprawą rozwiązań implantologicznych, a także protetycznych.

 

 

Protetyka stomatologiczna - czym się zajmuje?

 

 

Protetyka kraków jest specjalizacją stomatologii, która trudni się odwzorowywaniem uzębienia po utracie naturalnego uzębienia na skutek urazu, wypadku a również po ich usunięciu podczas ekstrakcji podczas zabiegu stomatologicznego - przykładowo w wypadku zębów bardzo zniszczonych próchnicą. Zazwyczaj sformułowanie proteza zębowa kojarzy się nam najczęściej z ruchomą sztuczną szczęką, to przecież wskazane jest zaznaczyć, iż rozwiązania protetyczne dość dokładnie odtwarzają przyrodzone warunki zgryzowe. W tej chwili proteza, za sprawą połączenia technologii implantologicznych z protetycznymi ma możliwość być założona na stałe. Rozwiązanie to jest dla wielu pacjentów o wiele bardziej komfortowe aniżeli zwykła proteza ruchoma.

 

 

Z jakiej przyczyny wskazane jest stosować rozwiązania protetyczne?

 

protetyka kraków

We teraźniejszej dentystyce zmierza się do jak najdłuższego utrzymania zębów naturalnych. W niektórych pomimo tego przypadkach nie jest to wykonalne. W takim razie Niezbędne są techniki protetyczne, takie jak korony czy też mosty w wypadku braku poszczególnych zębów, a również protezy ruchome lub protezy oparte na implantach. Uzupełnienie braków zębowych znaczące jest nie jeno ze względów estetycznych, lecz zarówno i ze względów funkcjonalnych. Za sprawą odtworzenia warunków zgryzowych realne jest zachowanie wszelkich ról uzębienia.

 

 

Które techniki protetyczne wybieramy?

 

 

W przypadku braku pojedynczych zębów na ogół wykorzystywane są mosty protetyczne, czyli uzupełnienie stałe, jakie wymaga jednakże oszlifowania dwóch przyległych z luką zębów. O ile ząb jest uchowany, jednak na maksa popsuty, wówczas dopuszczalne jest zamontowanie korony protetycznej. W przypadku braku większej ilości zębów wykorzystuje się protezy ruchome bądź protezy stałe, które podpierają się na implantach. Z powodu wysokiej różnorodności technologii stomatolog może poradzić swoim pacjentom najkorzystniejsze wyjście.

 


Username:
E-mail:
Enter the text on the left:
SoldierWater.com -- Website Design by QG Partnership